pondělí 6. prosince 2010

Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu Vavřinec
Minulou neděli se na naší návsi ve Vavřinci uskutečnilo Rozsvícení vánočního stromu. Bohatý kulturní program, na kterém se sešla spousta lidí z Vavřince, ale i jiných částí naší sloučené obce začal v 15 hodin a trval asi hodinku.

Za tu dobu vystoupili děti z Mateřské školy Vavřinec, místní omladina, ale i naše sličné roztleskávačky. K pití se jako již tradičně podával výborný svařák, čaj a nezbytný Rum. K snědku napekly naše dámy vánoční cukroví, které příchozí s radostí, někdy i s ostychem pojídali. To aby bylo teplo nejen u srdce, ale taky v žaludku.

 Celé to organizovala organizace Technických sportů Vavřinec, jenž se na práci s těmi nejmenšími zaměřuje a jenž stojí za různými takovými akcemi, jako je třeba den matek, den dětí, poznávací zájezdy naší vlasti, masopust a podobně.

Na závěr musím podotknout, že v tom období, kdy jsem byl já mladistvým junákem a ve školce tahal kačera, žádné rozsvěcení vánočního stromku se nekonalo. Díky Technickým sportům a hlavně díky těm lidem kteří to organizují se některé tradiční zvyky udržely a jiné, jako třeba právě tady to rozsvěcení zavedly. U nás na dědině to díky obětavým lidem zkrátka pořád žije, ostatně jsme tu Modrou stuhu nedostali jen tak pro nic za nic! ;)

1 komentář:

  1. Souhlasím s tebou ;-) Všem, kteří se jakkoliv podílejí na zájmových činnostech patří velký dík! Ondra

    OdpovědětVymazat